Jak malować farbą o efekcie Diamentowego Pyłu od Guardi?

Poradnik

DIAMENTOWY PYŁ CZYLI COŚ DLA FANÓW GLAMOUR!

Nanoszenie farby o efekcie diamentowego pyłu guardi jest banalnie proste i nie powinno nikomu sprawić żadnych istotnych trudności. Samo malowanie jest praktycznie identycznie jak w przypadku zwykłej farby ściennej. Co to znaczy? Jeśli mieliśmy kiedykolwiek w ręce pędzel albo wałek i malowaliśmy nim ścianę to posiadamy już odpowiednie kwalifikacje by wykonać całą dekorację samemu bez zbędnego ściągania fachowca i wydawania kolejnych pieniędzy.

Warto także podkreślić, że samo malowanie nie zajmie nam również specjalnie dużo czasu, tak jak już wspomnieliśmy, proces jest niezwykle prosty i szybki. Całe wykonanie wygląda tak jak w przypadku zwykłej farby. Czas trwania prac będzie głównie uzależniony od tego jak duży metraż ściany (bądź też sufitu) mamy do pomalowania.

SPIS TREŚCI – Farba o Efekcie Diamentowego Pyłu

1. Przygotowanie podłoża pod diamentowy pył

Przed rozpoczęciem prac malarskich w pierwszej kolejności należy odpowiednio oczyścić malowaną powierzchnię. Jest to kluczowe przed rozpoczęciem malowania czy nanoszenia tynku. Źle przygotowana powierzchnia może doprowadzić do słabej przyczepności farby oraz masy do całej ściany. Będzie to miało w przyszłości dość opłakane skutki.

Dekoracja będzie mogła zacząć odpadać, łuszczyć się albo nawet stracić z czasem swoją odporność przez co stanie się bardzo podatna na jakiekolwiek zagrożenia mechaniczne, biologiczne itp.

Należy zadbać o to aby powierzchnia była:

  • Czysta oraz bez żadnych skaz w postaci kurzu, plam, pajęczyn oraz innych tego typu zabrudzeń.
  • Nie mogą znajdować się na niej żadne pozostałości po starych farbach oraz tynkach.
  • Powierzchnia musi być całkowicie sucha.
  • Nie mogą na całości występować żadne oleiste oraz tłuste plamy.
  • Jeśli w powierzchni znajdują się ubytki to trzeba je wypełnić.

Jeśli nasza powierzchnia spełnia te podstawowe warunki to może przejść do następnego etapu prac czyli właściwego malowania.

2. Nakładanie farby podkładowej o efekcie diamentowego pyłu

Nanoszenie Podkładu Pod Farbę O Efekcie Diamentowego Pyłu
Jak malować farbą o efekcie Diamentowego Pyłu od Guardi? 3

Farbę podkładową przed rozpoczęciem nakładania należy odpowiednio wymieszać przy pomocy mieszadełka ręcznego, można też użyć dowolnego podłużnego przedmiotu, istotne jest tylko to by w żaden sposób nie zabrudził farby. UWAGA! Kolor podkładu jest dobierany przez sprzedającego.

Jeśli już mamy przygotowaną farbę to możemy rozpocząć malowanie ściany, możemy robić to za pomocą wałka lub pędzla. Dla wygody w przypadku wałka farbę polecamy przelać do korytka a w przypadku pędzla do mniejszego opakowania. Powinno się nanieść przynajmniej dwie warstwy. Czas schnięcia pierwszej to około 3h, na moment wysychania ścian można zrobić w pomieszczeniu przeciąg.

Natomiast druga warstwa powinna schnąć już minimum 8h aby mieć pewność, że cała powierzchnia jest całkowicie sucha. Są to bezpośrednie zalecenia producenta.

3. Malowanie farbą o efekcie diamentowego pyłu

Malowanie Farbą O Efekcie Diamentowego Pyłu
Jak malować farbą o efekcie Diamentowego Pyłu od Guardi? 4

Po upływie 8h od nałożenia drugiej warstwy podkładówki możemy w końcu zabrać się za malowanie farbą o efekcie diamentowego pyłu. Ponownie powinniśmy ją dokładnie wymieszać przed rozpoczęciem prac.

Całość należy nanosić przy pomocy wałka lub pędzla. Nie ma to większego znaczenia. Staramy się malować równo po całej powierzchni ściany. Zaleca się nakładać 2 warstwy w przynajmniej 3h odstępach czasu, tak jak miało to miejsce w przypadku farby podkładowej.

4. Podsumowanie – nanosimy jak zwykłą farbę ale efekt jest oszałamiający!

Czy aplikacja diamentowego pyłu jest trudna? Jest to oczywiście tylko pytanie retoryczne. Po treści artykułu możecie sami sobie odpowiedzieć na to pytanie. Całość jest niesamowicie prosta w wykonaniu i nie potrzeba praktycznie żadnych większych umiejętności by ją poprawnie wykonać. Jedyne co jest wymagane to dwie ręce i jako taki wzrok, może być nawet z lekką wadą ważne, żebyście wiedzieli gdzie jest ściana.

Zatrudnienie samego wykonawcy jest tutaj całkowicie zbędne, chyba, że po prostu nie chce wam się malować i wolicie to zrzucić na kogoś innego to w porządku, ale pomoc fachowca nie jest tutaj niezbędna.

0 Comments

Submit a Comment

Your email address will not be published.