Jak malować farbą metallico pigio?

Farba Strukturalna porady, Poradnik

NAJPROSTSZA DEKORACJA, DO KTÓREJ WYSTARCZY GĄBKA?

Cały proces malowania Metallico jest niezwykle prosty i niewymagający, nawet osoby, które nie miały wcześniej styczności z pracami malarskimi dadzą sobie bez większego problemu radę. Nie ma nawet potrzeby aby brać do ręki pędzel. Jedyne co potrzebujemy to zwykły wałek do nałożenia warstwy podkładowej oraz gąbka do wykonania dekoracji.

Każdy kto samemu chciałby wykonać oryginalną dekorację bez potrzeby ściągania fachowca i płacenia dodatkowych i to nie tak małych pieniędzy za usługę, to trafił w bardzo dobre miejsce. Bo Metallico spełnia absolutnie każdy z tych wymogów.

Spis Treści – Metallico Pigio

1. Oczyszczanie i przygotowanie podłoża

Przed rozpoczęciem prac malarskich w pierwszej kolejności należy odpowiednio oczyścić malowaną powierzchnię.

Należy zadbać o to aby była ona:

  • Czysta bez żadnych skaz w postaci kurzu, plam itp.
  • Nie mogą znajdować się na niej żadne pozostałości po farbach czy tynkach.
  • Musi być sucha.
  • Bez oleistych i tłustych plam.
  • Jeśli w powierzchni znajdują się ubytki to trzeba je wypełnić.

Jeśli nasza powierzchnia spełnia te podstawowe warunki to może przejść do następnego etapu prac.

2. Nanoszenie farby podkładowej pod Metallico Pigio

2. Nanoszenie farby podkładowej pod Metallico Pigio
Jak malować farbą metallico pigio? 3

Na już przygotowaną zgodnie z wcześniejszymi instrukcjami powierzchnię nanosimy przy pomocy wałka pierwszą warstwę farby podkładowej w odpowiednio dobranym kolorze (kolor jest dobierany przez sprzedającego, wy nie musicie się tym martwić).

Należy wykonać przynajmniej dwie warstwy farby w odstępach czasu około 3h (jest to czas całkowitego wyschnięcia jednej warstwy). Dobrze jest zostawi się w pomieszczeniu przeciąg. Dobrze wpływa to na samą farbę oraz średni czas jej schnięcia.

UWAGA! Jeśli ściana była wcześniej pomalowana intensywnym jaskrawym kolorem z ryzykiem przebicia zaleca się aby całość była przemalowana jeszcze raz klasyczną białą farbą ścienną na samym początku prac. Dzięki temu unikniemy ryzyka przebijania kolorów.

3. Malowanie Metalico Pigio

Malowanie Metalico Pigio
Jak malować farbą metallico pigio? 4

UWAGA! Użyto zdjęć produktu farba o efekcie aksamitu Guardi (proces nanoszenia farby jest dokładnie taki sam).

Sam proces malowania jest naprawdę bardzo prosty i przyjemny. Jednak w pierwszej kolejności musimy dokładnie wymieszać samą farbę Metallico Pigio na wszelki wypadek jakby okazało się, że niektóre pigmenty nie zostały rozmieszane w 100%. Kiedy już to zrobimy najlepiej będzie odlać farbę do jakiegoś mniejszego opakowanie. Znacznie poprawi to komfort pracy.

Całość możemy malować przy pomocy gąbek malarskich lub przy pomocy klasycznych gąbeczek do mycia naczyń, jeśli nie jesteście w stanie nigdzie dostać tych pierwszych.

Gąbkę maczamy w farbie a następnie na suchej i zamalowanej podkładem ścianie malujemy całkowicie w dowolnym kierunku. Możemy robić to w jedną stronę, w dwie lub w każdą, mamy tutaj wolną rękę. Należy wykonać minimum 2 warstwy ale dla bardzo intensywnego efektu zaleca się 3. Z racji, że Metallico schnie w ekspresowym tempie to druga warstwa może być nakładana praktycznie od razu po ukończeniu ściany.

4. Podsumowanie

I to już absolutnie cały proces. Uwierzcie nam, najbardziej męczące w wykonywaniu tej dekoracji będzie malowanie farba podkładową. Samo nanoszenie metallico jest bardzo szybkie, niewymagające oraz przyjemne. Naszym skromnym zdaniem praktycznie każda osoba posiadająca oczy i sprawne ręce bez większych problemów powinna sobie poradzić z Metallico Pigio.

Nie ma tu nic trudnego, odkrywczego ani specjalnego.

0 Comments

Submit a Comment

Your email address will not be published.