Jak malować farbą Glasser Luxmal

Farba Strukturalna porady, Poradnik

TUTAJ TY WYBIERASZ! KLASYCZNY EFEKT ROSY A MOŻE CZY PASY?

Można powiedzieć, że ilu wykonawców tyle technik wykonywania, podobnie jest z niektórymi dekoracjami, a na pewno z Glasserem. Jedna farba a tyle różnych sposobów i możliwych do uzyskania efektów. Jest to z pewnością produkt dający wykonującemu bardzo dużą swobodę pracy na wielu płaszczyznach, ale zdecydowanie najważniejszym z nich jest całkowicie dowolny wybór efektu końcowego.

Nie podoba wam się pierwsza wersja? Nic nie szkodzi, możemy zrobić dugą czy trzecią, a nawet czwartą i piątą. Możliwości mamy od groma. A najlepsze jest to, że nie wymaga to od was żadnych specjalnych umiejętności. O wszystkim tutaj decyduje wyłącznie to, w którą stronę będziemy chcieli malować pędzlem.

Zostaliście zachęceni? Jeśli tak to zapraszamy do zapoznania się z poradnikiem, nie jest specjalnie długi, ale to dlatego, że też sama dekoracja nie jest specjalnie skomplikowana!

SPIS TREŚCI – Farba Glasser Luxmal

1. Oczyszczenie i przygotowanie podłoża

Przed rozpoczęciem prac malarskich w pierwszej kolejności należy odpowiednio oczyścić malowaną powierzchnię. Jest to kluczowe przed rozpoczęciem malowania czy nanoszenia tynku. Źle przygotowana powierzchnia może doprowadzić do słabej przyczepności farby oraz masy do całej ściany. Będzie to miało w przyszłości dość opłakane skutki.

Dekoracja będzie mogła zacząć odpadać, łuszczyć się albo nawet stracić z czasem swoją odporność przez co stanie się bardzo podatna na jakiekolwiek zagrożenia mechaniczne, biologiczne itp.

Należy zadbać o to aby powierzchnia była:

  • Czysta oraz bez żadnych skaz w postaci kurzu, plam, pajęczyn oraz innych tego typu zabrudzeń.
  • Nie mogą znajdować się na niej żadne pozostałości po starych farbach oraz tynkach.
  • Powierzchnia musi być całkowicie sucha.
  • Nie mogą na całości występować żadne oleiste oraz tłuste plamy.
  • Jeśli w powierzchni znajdują się ubytki to trzeba je wypełnić.

Jeśli nasza powierzchnia spełnia te podstawowe warunki to może przejść do następnego etapu prac czyli właściwego malowania.

2. Nanoszenie podkładu

Glasser luxmal nanoszenie warstwy podkładowej
Jak malować farbą Glasser Luxmal 3

Przed rozpoczęciem aplikacji podkładówki należy ją w pierwszej kolejności bardzo dokładnie wymieszać przy pomocy ręcznego mieszadełka lub innego dowolnego podłużnego przedmiotu. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, żeby całość nie zanieczyściła farby. Jeśli zdecydujemy się na malowanie ściany przy pomocy wałka to niezbędne będzie korytko, jeśli jednak będziemy używać pędzla to radzimy przelać podkład do mniejszego pojemnika, znacznie poprawi to komfort pracy.

UWAGA! Nie polecamy stosować innych farb podkładowych niż te dedykowane przez producenta, użycie innego podkładu może zaowocować powstaniem brakiem współgrania. Jest to tak zwana “niepożądana reakcja chemiczna”, nie musi ona nastąpić jednak jeśli się pojawi to nasza ściana będzie wymagała ponownego rozpoczęcia prac.

Plus całkowicie tracimy gwarancję na produkt, ponieważ sami użyliśmy nieodpowiedniego preparatu nie dedykowanego przez producenta.

Całość malujemy na przynajmniej dwie warstwy, czas schnięcia każdej z nich to około 3h, jeśli chcemy przyspieszyć ten proces to polecamy zrobić w pomieszczeniu przeciąg, jednak i tak nie będziemy mogli wznowić pracy po minimum 2h. Jest absolutnie najniższa granica czasowa.

3. Malowanie Glasserem

malowanie farbą glasser luxmal
Jak malować farbą Glasser Luxmal 4

Tak jak w przypadku podkładu w pierwszej kolejności trzeba bardzo dokładnie wymieszać farbę przed rozpoczęciem prac malarskich. Jest to bardzo istotne aby cała masa było jednolita. Kiedy już odpowiednio przygotujemy Glasser możemy przejść do najważniejszej części pracy.

Malowanie farbami imitującymi rosę nie powinno sprawić nikomu większych trudności. Najbardziej zalecamy korzystanie z pędzla do farb dekoracyjnych, jednak zwykły również się sprawdzi w rękach doświadczonego wykonawcy.

Glasser nanosimy ruchami krzyżowymi, staramy się aby pędzel szedł w każdą stronę a nie tylko w jednym kierunku, jednak jest to tylko jeden z kilku sposobów aplikacji farby. Równie dobrze można malować pionowo, poziomo, chaotycznie, na ukos, na ukos z zejściem do środka. Wybór należy do was, jednak niezależnie co wybierzecie powinniście być zadowoleni.

Kilka innych sposobów znajdziecie w tym filmiku od producenta https://www.youtube.com/watch?v=JandJpVBU54

UWAGA! Jeśli ktoś chciałby osiągnąć efekt to może nałożyć 2 warstwy farby jednak nie jest to konieczne. I tak jak mówimy, to dla osób chcących osiągnąć BARDZO intensywny efekt. Jeśli chodzi o czas schnięcia to my polecamy poczekać do następnego dnia, jednak 8h też powinno być wystarczające.

4. Podsumowanie

Warto wspomnieć, że Glasser nie wymaga żadnego dodatkowego zabezpieczenia w postaci lakieru czy impregnatu. Farba jest bardzo wytrzymała i odporna na zabrudzenia oraz mycie dzięki czemu utrzymanie jej w czystości jest bardzo łatwe. Nie będziecie też raczej potrzebować pomocy wprawionego fachowca, nawet słabo obeznani z tematem powinniście dać sobie radę. Jeśli będziecie trzymać się naszych wskazówek wszystko pójdzie dobrze 😉

0 Comments

Submit a Comment

Your email address will not be published.