Jak malować farbą Deserto Pigio?

Farby Imitujące Efekt Rosy

JEDNA Z NAJCZĘŚCIEJ WYBIERANYCH DEKORACJI IMITUJĄCA EFEKT ROSY! DLACZEGO?

Farba Deserto jest niezwykle wytrzymała, odporna na zabrudzenia oraz mycie. Mamy tutaj do czynienia z produktem klasy PREMIUM w przystępnej cenie.

Niniejszy artykuł wyjaśni jak malować farbą Deserto i pokaże jakie to łatwe.

Pigio nigdy nie weszło w pełni na Polski rynek tylko skupiło się na swoich rodzimych stronach czyli Włoszech. Nie oznacza to jednak, że brakuje u nas dystrybutorów ich produktów. Jednak są to głównie salony, które promują produkty TYLKO wśród wykonawców.

Jednak Polak jest zaradny i potrafi samodzielnie zrobić to co nie jeden zachodni profesjonalista.

Spis Treści Poradnika jak malować Deserto Pigio? – Podstawowe techniki dekoracyjne.

1. Oczyszczenie i przygotowanie podłoża

Przed rozpoczęciem prac malarskich w pierwszej kolejności należy odpowiednio oczyścić malowaną powierzchnię. Jest to kluczowe przed rozpoczęciem malowania. Źle przygotowana powierzchnia może doprowadzić do słabej przyczepności farby do całej ściany. Będzie to miało w przyszłości dość opłakane skutki.

Farba będzie mogła zacząć odpadać, łuszczyć się albo nawet stracić z czasem swoją odporność przez co stanie się bardzo podatna na jakiekolwiek zagrożenia mechaniczne, biologiczne itp.

Należy zadbać o to aby powierzchnia była:

  • Czysta oraz bez żadnych skaz w postaci kurzu, plam, pajęczyn oraz innych tego typu zabrudzeń.
  • Nie mogą znajdować się na niej żadne pozostałości po starych farbach oraz tynkach.
  • Powierzchnia musi być całkowicie sucha.
  • Nie mogą na całości występować żadne oleiste oraz tłuste plamy.
  • Jeśli w powierzchni znajdują się ubytki to trzeba je wypełnić.

Jeśli nasza powierzchnia spełnia te podstawowe warunki to może przejść do następnego etapu prac czyli właściwego malowania.

2. Nanoszenie farby podkładowej

gruntowanie powierzchni pod farbe strukturalna
Jak malować farbą Deserto Pigio? 3

Na odpowiednio oczyszczoną ścianę należy najpierw nanieść farbę podkładową, zaleca się używać tej dedykowanej przez producenta. W przypadku innych produktów mogą nastąpić komplikacje związane z łączeniem nieprzystosowanych do siebie preparatów lub może pojawić się po prostu nieoczekiwana gra kolorów.

Jest to tak zwana “niepożądana reakcja chemiczna”, nie musi ona nastąpić jednak jeśli się pojawi to nasza ściana będzie wymagała ponownego rozpoczęcia prac co wygeneruje dodatkowe koszty.

Plus całkowicie tracimy gwarancję na produkt, ponieważ sami użyliśmy nieodpowiedniej farby nie dedykowanej przez producenta.

Całość zaleca się malować wałkiem (można także pędzlem) na przynajmniej dwie warstwy z odstępem minimum 3h pomiędzy każdą warstwą. Na czas schnięcia poleca się zrobić przeciąg w pomieszczeniu. Całość wtedy szybciej schnie.

3. Jak malować Farbą Deserto?

UWAGA! Zanim zaczniecie malować zapamiętajcie tę jedną rzecz! Jedna ściana, jeden wykonawca.

Całą dekorację powinna wykonać wyłącznie jedna osoba.

Dlaczego?

Ponieważ będą widoczne różnice w sposobie malowania nawet jeśli wybierze się tę samą metodę. Jeśli jednak jest do wykonania za dużo pracy jak na jedną osobę to należy przynajmniej zadbać o to by na każdą ścianę przypadał jeden wykonawca.

malowanie farba strukturala sabulador soft valpaint 1
Jak malować farbą Deserto Pigio? 4

Metoda krzyżowa nakładania farby Deserto

Jest proces prosty, który nie powinien sprawić wam większego problemu jeśli mieliście już w swoim życiu do czynienia z malowaniem ścian.

Jednakże osoby, które nigdy nie brały udziału w żadnych pracach malarskich powinny dać sobie spokój i poprosić o pomoc kogoś z doświadczeniem.

1. Bierzemy pędzel (tutaj zaleca się malarski dekoracyjny, ponieważ najlepiej roznosi strukturę tego typu farby), jednak w rękach doświadczonego wykonawcy zwykły też się bardzo dobrze sprawdzi.

2. Ścianę malujemy ruchami krzyżowymi, albo po prostu “byle jak”, w tym tkwi sekret farby, nie trzymamy się żadnego konkretnego systemu.

W wyniku tego otrzymamy efekt nazywany zabawnie przez specjalistów “chaos artystyczny”

3. Staramy się kierować pędzel w każdą stronę i to wszystko. Można też malować w jednym konkretnym kierunku, nie stanowi to żadnej przeszkody w dalszych pracach.

4. Jeśli pojawiłyby się jakieś ubytki to bez żadnych przeszkód można wziąć farbę i zamalować niedokończony kawałek, nie będzie miało to wizualnych konsekwencji. Można to zrobić nawet długo po wyschnięciu samej farby,

5. Czas schnięcia farby jest zależny od warunków oraz podłoża, jednak bardzo rzadko zdarza się, że trwa to dłużej niż 30 minut.


Przydatna rada:


Podczas nakładania farby Deserto dobrze jest położyć 1-2 metry kwadratowe, a następnie czystym pędzlem jeszcze raz przegładzić położoną strukturę, aby zniwelować ślady które pędzel może pozostawić podczas nakładania.

Tą czynność powtarzaj co każde 1-2 m2.

Te ślady można także poprawić nakładając kolejną warstwę farby Deserto punktowo w miejscach, które wymagają poprawek.


4. Film Video

5. Podsumowanie

Sam proces malowania jest bardzo łatwy i szybki, wystarczy tylko 1 warstwa farby, poprawki można nanieść w dowolnym momencie plus posiada jeszcze jej ogromny atut, o którym dowiecie się za chwilę.

Wiele farb oferujących bliźniaczo podobny efekt zaleca zastosowanie lakieru ochronnego po zakończeniu malowania, ale w przypadku Deserto nie jest to w najmniejszym wypadku wymagane, a nawet nie wskazane. Farba jest na tyle wytrzymała i odporna, że nie potrzebuje żadnych tego typu zabezpieczeń, a lakier za 30-50 zł za litr może wykazać się mniejszą wytrzymałością niż ta którą naturalnie uzyskuje farba Deserto.

Tylko farby słabszej jakości zalecają stosowanie lakierów ochronnych w warunkach, które nie są wymagające czyli w salonie, sypialni czy pokojach dziecięcych.

Lakier ma sens, ale tylko w przypadku bardziej wymagających pomieszczeń takich jak łazienka i kuchnia gdzie stale panuje wilgoć czy korytarz, w którym bardzo łatwo o zabrudzenia wniesione z zewnątrz czy bezpośredni kontakt z wodą. Chociaż nawet tam Deserto nie wymaga lakieru.

0 Comments

Submit a Comment

Your email address will not be published.