Jak malować farbą o efekcie gwiezdnej nocy Guardi

Poradnik, Farba Strukturalna porady

NIESAMOWITY EFEKT I BANALNE WYKONANIE!

Malowanie farbą o efekcie gwiezdnej nocy guardi jest niezwykle proste i nie powinno nikomu sprawić żadnych większych trudności. Proces malowania wygląda praktycznie identycznie jak w przypadku zwykłej farby ściennej. Co to dla nas oznacza? Jeśli mieliśmy już kiedyś do czynienia ze zwykłym, klasycznym malowaniem ściany czy to przy pomocy pędzla czy wałka to posiadamy już odpowiednie kwalifikacje by wykonać całą dekorację samemu bez zbędnego ściągania fachowca i wydawania kolejnych pieniędzy.

Warto także podkreślić, że sama praca nie zajmie nam również specjalnie dużo czasu, tak jak już wspomnieliśmy. Cały proces wykonawczy wygląda tak jak w przypadku klasycznej farby. Czas trwania prac będzie głównie uzależniony od tego jak duży metraż ściany (bądź też sufitu mamy do pomalowania).

SPIS TREŚCI – Farba o Efekcie Gwiezdnej Nocy Guardi

1. Przygotowanie podłoża pod farbę o efekcie gwiezdnej nocy

Przed rozpoczęciem prac malarskich w pierwszej kolejności należy odpowiednio oczyścić malowaną powierzchnię. Jest to kluczowe przed rozpoczęciem malowania czy nanoszenia tynku. Źle przygotowana powierzchnia może doprowadzić do słabej przyczepności farby oraz masy do całej ściany. Będzie to miało w przyszłości dość opłakane skutki.

Dekoracja będzie mogła zacząć odpadać, łuszczyć się albo nawet stracić z czasem swoją odporność przez co stanie się bardzo podatna na jakiekolwiek zagrożenia mechaniczne, biologiczne itp.

Należy zadbać o to aby powierzchnia była:

  • Czysta oraz bez żadnych skaz w postaci kurzu, plam, pajęczyn oraz innych tego typu zabrudzeń.
  • Nie mogą znajdować się na niej żadne pozostałości po starych farbach oraz tynkach.
  • Powierzchnia musi być całkowicie sucha.
  • Nie mogą na całości występować żadne oleiste oraz tłuste plamy.
  • Jeśli w powierzchni znajdują się ubytki to trzeba je wypełnić.

Jeśli nasza powierzchnia spełnia te podstawowe warunki to może przejść do następnego etapu prac czyli właściwego malowania.

2. Nanoszenie podkładu pod farbę o efekcie gwiezdnej nocy

nanoszenia podkladu pod farbe dekoracyjna o efekcie gwiezdnej nocy
Jak malować farbą o efekcie gwiezdnej nocy Guardi 3

Zanim rozpoczniemy malowanie farbę podkładową należy ją bardzo dokładnie wymieszać ręcznie. Zaleca się używać klasycznego mieszadełka do farb lub jakiegokolwiek inne podłużnego przedmiotu. Ważnym jest po prostu to by nie ubrudziło ono farby. Jeśli będziemy malować pędzlem to zaleca się przelanie farby do mniejszego pojemnika, w przypadku wałka niezbędne okaże się korytko.

Malujemy tak jak zwykłą farbą ścienną, najlepiej ruchy góra dół, po zamalowaniu całej powierzchni musimy zostawić ja do wyschnięcia na minimum od 2 do 3h. Po tym czasie będziemy mogli zacząć nanosić drugą warstwę (nie jest to obowiązkowe, ale osobiście polecam się tego trzymać). Warto również zrobić w pomieszczeniu przeciąg, zdecydowanie przyspieszy to samo schnięcie ścian.

UWAGA! Należy zwrócić uwagę, w szczególności podczas malowania na drugą warstwę czy nie zostały jakieś nie do końca pomalowane fragmenty na ścianie. Jeśli tak to należy je niezwłocznie pokryć farbą.

3. Malowanie farbą o efekcie gwiezdnej nocy guardi.

malowanie farba dekoracyjna o efekcie gwiezdnej nocy
Jak malować farbą o efekcie gwiezdnej nocy Guardi 4

Po upływie minimum 2/3h od nałożenia podkładu możemy przejść do nanoszenia głównej dekoracji. Jednak zanim to zrobimy tak samo jak w przypadku farby podkładowej zawartość pojemnika należy dokładnie wymieszać oraz wsypać do niego znajdujący się w zestawie brokat. Dopiero po dokładnym wymieszaniu możemy przejść do malowania.

Warto całość przelać ponownie do korytka w przypadku malowania wałkiem, jeśli natomiast będziemy używać pędzla to zdecydowanie wystarczy po prostu mniejszy pojemnik, w znacznym stopniu poprawi to komfort pracy, uwierzcie nam na słowo.

Całość malujemy w taki sam sposób jak farbą podkładową. Nic niezwykłego, używamy również wałka malarskiego. Tutaj akurat trzeba nanieść już dwie warstwy. Odstęp pomiędzy nimi to minimum 2h.

4. Podsumowanie – Czy efekt gwiezdnej nocy jest trudny?

Jest to oczywiście tylko pytanie retoryczne. Po treści artykułu możecie wywnioskować, że całość jest banalnie prosta i nie potrzeba praktycznie żadnych umiejętności by ją poprawnie wykonać. Jedyne co jest wymagane to dwie ręce i jako taki wzrok, może być nawet z lekką wadą ważne, żebyście wiedzieli gdzie jest ściana.

Zatrudnienie samego wykonawcy jest tutaj całkowicie zbędne, chyba, że po prostu nie chce wam się malować i wolicie to zrzucić na kogoś innego to w porządku, ale pomoc fachowca nie jest tutaj niezbędna.

0 Comments

Submit a Comment

Your email address will not be published.