Jak malować farbą o efekcie fali mavericks Valpaint?

Farba Strukturalna porady, Poradnik

REALISTYCZNA FALA NA ŚCIANIE Z EFEKTEM 3D? JAK NAJBARDZIEJ

Problemu z wykonaniem tej dekoracji nie powinny mieć nawet osoby ze stosunkowo małym stażem jeśli chodzi o prace malarskie. Na dobrą sprawę wystarczy, że będziecie trzymać się naszych wskazówek, a bez problemu dacie sobie radę. Bazują one nie tylko na bezpośrednich zaleceniach producenta ale również profesjonalnych i praktycznych poradach wykonawców, z którymi współpracujemy.

Zresztą sami się przekonacie, że tak naprawdę efekt fali jest w sumie jedną z prostszych farb dekoracyjnych i jednocześnie jedną z bardziej interesujących opcji. Pomimo, że wykonanie tak jak już podkreśliliśmy samo w sobie jest dość proste to posiada kilka ciekawych rozwiązań, których raczej nie spotkamy u innych farb strukturalnych. Jakich? Tego dowiecie się już za chwilę 😉

SPIS TREŚCI (MAVERICKS VALPAINT)

1. Przygotowanie podłoża pod Mavericks Valpaint

Przed rozpoczęciem prac malarskich w pierwszej kolejności należy odpowiednio oczyścić malowaną powierzchnię. Jest to kluczowe przed rozpoczęciem malowania czy nanoszenia tynku. Źle przygotowana powierzchnia może doprowadzić do słabej przyczepności farby oraz masy do całej ściany. Będzie to miało w przyszłości dość opłakane skutki.

Dekoracja będzie mogła zacząć odpadać, łuszczyć się albo nawet stracić z czasem swoją odporność przez co stanie się bardzo podatna na jakiekolwiek zagrożenia mechaniczne, biologiczne itp.

Należy zadbać o to aby powierzchnia była:

1. Czysta oraz bez żadnych skaz w postaci kurzu, plam, pajęczyn oraz innych tego typu zabrudzeń.

2. Nie mogą znajdować się na niej żadne pozostałości po starych farbach oraz tynkach.

3. Powierzchnia musi być całkowicie sucha.

4. Nie mogą na całości występować żadne oleiste oraz tłuste plamy.

5. Jeśli w powierzchni znajdują się ubytki to trzeba je wypełnić.

Jeśli nasza powierzchnia spełnia te podstawowe warunki to może przejść do następnego etapu prac czyli właściwego malowania.

2. Nakładanie podkładu pod Mavericks

Farba Strukturalna Mavericks Valpaint
Jak malować farbą o efekcie fali mavericks Valpaint? 3

Zanim rozpoczniemy malowanie całość musimy bardzo dokładnie wymieszać przy pomocy mieszadełka lub innego podłużnego przedmiotu, ważne jest po prostu to by nie zabrudził on farby. Kiedy już to zrobimy możemy przejść do pracy. Powierzchnię malujemy przy pomocy jednokrotnie zabarwionego podkładu Nautilus (kolor podkładu jest dostosowany do wybranego przez klienta koloru farby).

Całość malujemy klasycznie przy pomocy wałka lub pędzla ( Pracę najlepiej wykonuje się wałkiem o długości włosia od 5 do 10 mm), jeśli używamy wałka niezbędne okaże się korytku do, którego będziemy przelewać farbę. Natomiast w przypadku pędzla dla wygody całość lepiej po prostu przelać do mniejszego opakowania. Znacznie podniesie to standard oraz wygodę pracy, gwarantujemy 😉

Po zakończeniu prac i pomalowaniu całej ściany podkładem musimy odczekać około 8h aż wszystko wyschnie. Przed upływem minimum 8h nie wolno nam rozpoczynać prac z użyciem Mavericksa. Zalecana temperatura wysychania to około 20 stopni C. Dobrą taktyką jest także zrobienie przeciągu w pomieszczeniu z dopiero co pomalowanymi ścianami.

3. Aplikacja farby Mavericks Valpaint

Malowanie Farbą Mavericks Valpaint
Jak malować farbą o efekcie fali mavericks Valpaint? 4

Skoro już minęło 8h to jesteśmy gotowi na malowanie Maverickiem. Jest to specyficzna dekoracja tworzona z dwóch osobnych kolorów, które otrzymamy w pojedynczych pojemnikach. Co w tym niezwykłego? A to, że musimy malować nimi jednocześnie, dokładnie w tym samym czasie. A jak to zrobić? Przy pomocy podwójnego pędzla.

Aby poprawnie wykonać dekoracje należy używać specjalnego podwójnego pędzla by uzyskać pożądany efekt z wizualizacji. Jedną część włosia pędzla mieszamy w jednym kolorze a drugą w drugim. Następnie wykonujemy ruchy krzyżowe i staramy się by każdy szedł w innym kierunku. W skrócie, im większy chaos tym lepiej dla finalnego efektu.

Farbę należy nakładać stopniowo na niewielkich powierzchniach, od około 1 m2 do około 2 m2.

Gdy produkt nadal jest jeszcze częściowo mokry (metoda suchego palca, powierzchnię wystarczy dotknąć, jeśli jest wilgotna a palec jest czysty możemy przejść do następnego etapu, a jeśli na palcu jest farba to trzeba poczekać jeszcze chwilę) przy pomocy czystego pędzla powtarzamy te same ruchy krzyżowe, co jakiś czas dociskając go do ściany.

Na sam koniec zaleca powtarzamy procedurę po całej powierzchni przy pomocy czystego pędzla. Staramy się jednak by ruchy były delikatne, pomoże to zniwelować ślady pozostawione po pędzlu.

4. Podsumowanie – farba o efekcie fali mavericks Valpaint

Jak widzicie, nie potrzeba tutaj ani specjalnych umiejętności, ani w sumie jakiegokolwiek doświadczenia. Jedyne co jest wam do szczęścia potrzebne to przynajmniej jedna ręka i średniej jakości wzrok. Jeśli macie to, to nie musicie się absolutnie martwić o wykonanie Mavericka. Nie opłaca się również ściągać specjalnie fachowca, który najprawdopodobniej za pracę ze “specjalistycznym produktem” skasuje nas prawie 3 razy drożej.

Jak widzicie po samym artykule całość wykonuje się nawet łatwiej niż zwykłą farbę ścienną. Trzeba byłoby się naprawdę bardzo postarać, żeby popsuć całość.

0 Comments

Submit a Comment

Your email address will not be published.