Imitacja naturalnego kamienia

efekt naturalnego kamienia

Wybierz swój tynk Strukturalny

Inspiracje Efektu Naturalnego Kamienia

Efekt Kamienia Naturalnego

Czym jest tynk o efekcie kamienia naturalnego?

Jest to jeden z mniej znanych, ale za to bardzo imponujących wizualnie efekt tynków dekoracyjnych, który można swobodnie stosować wewnątrz jak i na zewnątrz budynków.

Są jednak oczywiście wyjątki od tej reguły bo wszystko na dobrą sprawę jest całkowicie zależne od producenta i samego produktu.

Niektóre tynki można swobodnie stosować np. na elewacjach, ale nie jest to stała reguła i nie tyczy się ona wszystkich dekoracji.

Czy tynk o efekcie kamienia naturalnego jest odporny?

Wszystkie tynki zewnętrzne, nie tylko o efekcie kamienia naturalnego muszą być odporne, ponieważ mają one być stosowane w warunkach zewnętrznych, które są znacznie cięższe niż wewnętrzne.

Natomiast to jak sprawdzą się w praktyce to już zupełnie inna sprawa, nie należy oczekiwać oszałamiających efektów po najtańszych produktach.

Zamiast tego naszym zdaniem lepiej jest dopłaci i mieć pewność, że nie będziemy musieli przeprowadzać kolejnego remontu po kilku miesiącach.

Tynk o imitacji kamienia

Powiedzieć, że tynk imituje kamień to dość mało, ponieważ jest wiele możliwych do uzyskania efektów w zależności od produktu.

Mamy np. efekt granitu, trawertyn czy też klasyczny kamień naturalny. Dekoracji oferujących tego typu wykończenia nie ma może od groma, ale jest kilka, który warto się przyjrzeć.

Na przykład modelino C pozwala uzyskać efekt naturalnego kamienia a tynk kwarcowy Guardi (nie ten klasyczny) tak jak nazwa wskazuje imituje kwarc.

Jakie są najpopularniejsze tynki o efekcie kamienia naturalnego?

Należą do nich między innymi te, które wskazaliśmy w powyższym punkcie.

Modelino C to klasyczny tynk imitacyjny, z którego można zrobić wiele różnych dekoracji w zależności od umiejętności wykonawcy, nadaje się do warunków zewnętrznych jak i wewnętrznych.

Tynk Kwarcowy Guardi, tutaj mamy do czynienia z małą rewolucją jeśli chodzi o nanoszenie tynków, ponieważ przy metodzie natryskowej możemy pomalować nawet około 20m2 powierzchni.

Naszym zdaniem między innymi te 2 tynki należą jednocześnie do najlepszych.