efekt brokatu farba baner

Efekt Brokatu - Farba

Wybierz Swoją Farbę Strukturalną o efekcie brokatu

Inspiracje Farby Efekt Brokatu

Efekt Brokatu - Farba

Czy do farby można dodać brokat?

Oczywiście, że można dodać brokat do farby tylko trzeba się liczyć, że efekt nie będzie absolutnie tym czego oczekujemy.

Aby farba mogła być prawdziwą farbą brokatową potrzebny jest specjalistyczny brokat a nie tania alternatywa kupiona w chińskim sklepie za 5zł.

Odradzamy eksperymentowanie z tym samemu i polecamy kupić po prostu gotowy zestaw z gwarancją, bo takowej nie będą miały alternatywne domowe wyroby.

Jaki brokat do farby najlepiej?

Tak jak już powyżej wspominaliśmy, jeśli chcemy samemu spróbować wykonać farbę z brokatem niezbędne będzie odpowiednie dobranie produktów.

Mowa oczywiście o specjalnych skrzących drobinkach nazywanych potocznie „brokatem” można je kupić w sklepach specjalizujących się dekoracjami wewnętrznymi.

Oraz o odpowiedniej farbie, która gra tutaj pierwsze skrzypce, niektóre z nich nie są dostosowane do dodawania zewnętrznych elementów i je po prostu zakryją.

Część farb permamentnych również nie nadaje się do wykonywania tego typu dekoracji.

Jaka farba brokatowa jest najlepsza?

Na obecną chwilę na rynku jest kilku naprawdę świetnych producentów dekoracji wnętrzarskich dzięki czemu mamy w czym wybierać.

Wśród tych topowych, których jakość jest na najwyższym poziomie z czystym sercem możemy wymienić m.in. Guardi, Pigio czy też Valpainta.

Efekt gwiezdnej nocy czy śniegu to tylko dwie z naprawdę wielu dekoracji z brokatem. Mienią się one pod wpływem padającego światła, dlatego najlepiej jest stosować je w pokojach dziennych.

Poza nimi jest oczywiście efekt kryształu, diamentowego pyłu, cristalli i wiele innych.

Czy farba z brokatem się świeci?

Tak. Lepsze farby dekoracyjne połyskują na całej powierzchni plus skrzenie, które wynika z obecności brokatu i co jest najważniejszym elementem wizualnego efektu.

Dzieje się to oczywiście pod wpływem padającego światła zarówno naturalnego jak i sztucznego.
Im więcej światła tym intensywniejszy efekt skrzenia.

Pomimo, że farby z brokatem najlepiej sprawdzają się w pokojach dziennych nic nie stoi na przeszkodzie by pomalować nimi chociażby sypialnie.

Czym malować farbę z brokatem?

 

Farby brokatowe nie należą zdecydowanie do najtrudniejszych farb strukturalnych pod kątem wykonania, ponieważ nie różni się ono za bardzo od zwykłych ściennych.

Farby brokatowe można klasycznie nanosić wałkiem, najlepiej sprawdzi się ten o średniej długości włosia ponieważ równomiernie roznosi farbę na ścianie.

Nic nie stoi również na przeszkodzie by używać pędzla, wskazanym wyborem byłby jednak pędzel malarski, praca nim będzie szybka, wygoda i efektowna.

Białą farba z brokatem – opinie

Biała farba z brokatem powinna zawierać w sobie biały brokat. Jednak producenci renomowanych farb często unikają produkcji białych farb z brokatem.

Biały brokat ma to do siebie że słabo odbija światło, jak dodamy do tego fakt że farba ma dobre kryciem to otrzymamy mało intensywny efekt skrzenia.

Dlatego w warunkach garażowych biała farba brokatowa jest trudna do stworzenia.

Jeśli do białej farby wrzucisz srebrny brokat to na ścianie będziesz miał widoczne srebrne „plamki”.

Podobnie bedzie z innymi kolorami brokatu.