beton architektoniczny w postaci tynku

EFEKT BETONU TYNK

Efekt Betonu-Tynk

Jak uzyskać efekt betonu na ścianie?

Na uzyskanie ciekawego efektu betonu na powierzchni jest kilka prostych i trudniejszych sposobów zależnych od zasobności naszego portfela.

Można zastosować klasyczne płyty betonowe, jednak jest to dość wysoka inwestycja plus nie każdy budynek jest dostosowany do takiego obciążenia.

My jednak proponujemy zastosowanie tynku strukturalnego albo farby strukturalnej o efekcie betonu. Można je wykonać samemu lub z pomocą fachowca.

Są znacznie tańszą opcją od płyt i poza efektem wizualnych otrzymujemy również bardzo odporną dekorację.

Jaki kolor ścian pasuje do betonu?

 

Jeśli chodzi o betonowe dekoracje wnętrz to mamy całkiem spore pole do popisu ponieważ pasuje do niego większość kolorów.

Zarówno jaskrawe ciepłe barwy takie jak żółtym, zielony, pomarańczowy a nawet niebieskie oraz zimne stonowane kolory takie jak błękit, biel czy czerń.

Jednak na jednokolorowych kombinacjach nie musi się kończyć, beton można sparować z ozdobnymi tapetami ściennymi czy panelami 3D.

Ilość kompozycji jest zależna tylko i wyłącznie od naszej wyobraźni.

 

Jak zrobić efekt betonu farbami?

Jest to dość proste, wystarczy kupić dedykowaną farbę dekoracyjną o efekcie betonu np. Rullo od Pigio i pomalować ścianę zgodnie z instrukcją.

To wszystko co musimy zrobić, struktura farby później sama zajmie się już nadaniem odpowiednio realistycznego efektu na malowanej powierzchni.

Jednak jeśli zależy nam na jakimś konkretnym efekcie betonu, dużo lepszą opcją będzie tynk bo daje większe pole do popisu wykonawcą jeśli chodzi o efekt.

Czy można zastosować beton w łazience?

Oczywiście, że tak. Nic nie stoi nam na przeszkodzie, jednak należy zwrócić uwagę na toco to ma być.

Jeśli decydujemy się na tynk imitacyjny taki jak Creativo od Pigio to nie potrzebuje on żadnych zabezpieczeń, to samo tyczy się farby strukturalnej rullo.

Słabsze tynki będą wymagały zabezpieczenia lakierem ochronnym. Jeśli jednak chcielibyśmy wykonać efekt betonu bezpośrednio pod prysznicem należy go zabezpieczyć specjalnym lakierem takim jak Meteor.  

Czym zabezpieczyć beton na ścianie?

 

Zależy czy jest to beton naturalny czy może jakieś formy jego imitacji takie jak tynki lub farby betonowe.

Klasyczny beton można zabezpieczyć za pomocą dedykowanych środków impregnujących, natomiast w przypadku farb i tynków można użyć lakierowych ochronnych.

Nie są one jednak wymagane w przypadku tynków o wysokiej jakości takich jak np. Cretivo od Pigio, który sam w sobie jest już wystarczająco wytrzymały.