Beton ze złotem – betonowa ściana ze złotymi pasami

Poradnik, Tynk Strukturalny Porady

Beton ze złotem a dokładniej złotymi pasami tworzącymi efekt betonowych płyt oddzielonych od siebie złotymi fugami to coś co zagościło do naszych wnętrz już kilka sezonów temu?

Dlaczego jednak dopiero teraz ta aranżacja staje się aż tak popularna? Trudno powiedzieć, można jednak podejrzewać, że jest to próba urozmaicenia niezwykle popularnych w Polsce industrialnych klimatów, którymi charakteryzują się nasze dekoracje.

Jak zrobić beton ze złotymi paskami?

Istnieje kilka sposobów jak go poprawnie wykonać, jedna są łatwiejsze drugie natomiast wymagają lekkiej wprawy, ale każdy daje oszałamiający efekt.

Sposób 1:

(zdj)

Na całą powierzchnię ściany wykładamy złotą masę, następnie po jej odpowiednim wyschnięciu przy pomocy taśmy wyznaczamy złote paski, które mają imitować „fugi”. Jest to bardzo istotne aby złota warstwa wyschła bardzo dokładnie.

Jeśli przykleimy taśmę na niewyschniętą masę to będzie się ona odrywała oraz pękała wraz z nią.

Następnym krokiem jest wykonanie na ścianie tynku o efekcie betonu architektonicznego i ściągnięcie taśmy to na dobrą sprawę tyle, mamy już gotową całą dekorację.

UWAGA! W wyniku zastosowania tej metody beton będą przenikać złote „plamy” tak jak na powyższej grafice.

Sposób 2:

(zdj)

Na odpowiednio przygotowaną powierzchnię wyklejamy przy pomocy taśmy pasy, które będą oddzielać imitację „betonowych płyt”.

Następnie wykładamy na to betonową masę, odklejamy taśmę i w miejscu niewypełnionych pasów przy pomocy pędzelka o szerokości max 2 cm malujemy złote fugi specjalną farbą.

W ten sposób uzyskujemy efekt bez złotych przebarwień w przeciwieństwie do tych ze sposobu sposobu 1.

Sposób 3:

Procedura wygląda prawie, że identycznie jak w sposobie pierwszym tylko teraz zależy nam na tym by tak jak w sposobie drugim nie pojawiły się na całej powierzchni ściany złote przebarwienia.

W tym celu na ścianie zamiast na całej powierzchni malujemy tylko paski o maksymalnej szerokości 10 cm. Naklejamy na nie taśmę tak by mogła imitować złote fugi.

Później wykładamy efekt betonu i ściągamy farbę.

Gdzie najlepiej się sprawdzi beton ze złotem?

Wszędzie, mówimy tutaj na serio, całkowicie wszędzie łazienka, kuchnia, salon, sypialnia czy nawet pokój dziecięcy. Okazuje się, że połączenie industrialnego zimnego betonu z ciepłym złotem to nie tylko elegancka i bardzo estetyczna dekoracja ale również niezwykle uniwersalna.

Który produkt wybrać?

Naszym zdaniem wśród jednych z najlepszych wyborów do wykonania tej dekoracji znajdą się produkty Pigio takie jak Creativo. Jest to specjalna dekoracyjna masa dzięki, której będziemy w stanie w dość łatwy sposób wykonać pożądaną dekorację.

Bardzo dobrze sprawdzi się również Gelosia, tak jak poprzedni produkty jest to specjalna masa dekoracyjna dostępna w kilku wariantach, a dokładniej w wersji złotej, srebrnej oraz miedzianej.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *